www.nicecloob.com

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 22 ژوئن 2017

جوشهای سر سیاه و سر سفید و چند درمان خانگی

 

دانه های سر سیاه

سرو کله این نوع جوشها معمولاً در آغاز جوانی پیدا می شود و علت آن ، فعال شدن غدد چربی پوست تحت تاثیر هورمونهای موجود در خون ، در دوران بلوغ است. با ترشح بیش از اندازه ماده چربی پوست یعنی (سیبام) و مسدود شدن روزنه های پوست ، چربی طبیعی نمی تواند به خارج راه پیدا کند در اطراف روزنه ها جمع می شود و تشکیل جوش می دهد.اگر پوست روی آن قسمت را بپوشاند جوش سر سفید به وجود می آید و اگر روی آن باز باشد و در معرض هوا قرار بگیرد سر جوش در مجاورت اکسیژن هوا ، اکسید شده و به صورت دانه سر سیاه ظاهر می گردد.

جوش‌های سرسیاه تحت عنوان کومودون‌های باز اولین گام برای ایجاد جوش بوده و قبل از اینکه باکتری‌ها خلل و فرج و روزنه‌‌های پوست را مورد حمله قرار دهند، تشکیل می‌شوند. بعد از آن ممکن است جوش قرمز و جوش چرکی ایجاد شده حتی به شکل کیست نمایان شود. افزایش بیش از حد چربی به مسدود شدن روزنه‌های پوستی منجر شده که متعاقبا به ایجاد توده‌ای از چربی منجر می‌شود که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد به رنگ سیاه تبدیل می‌شود. استفاده از برخی کرم‌ها و لوازم آرایشی حتی سبب بدتر شدن این جوش‌ها می‌شود. در اثر افزایش هورمون‌ها و عدم پاکسازی مناسب پوست، سلول‌های مرده در روزنه‌های پوست تجمع می‌یابند و باعث مسدود شدن روزنه و عدم خروج چربی می‌شوند. آرایش کردن زیاد و استفاده بیش از اندازه از کرم‌ها و ضدآفتاب‌ها هم تاثیر زیادی در بروز انسداد منافذ و جوش‌های سرسیاه دارند.

جوش سر سفید

جوش سرسفید یا Whitehead زمانی تشکیل می شود که باکتری ، سبوم و یا سلول های مرده در یکی از حفره های پوست شما به دام می افتند . جوش سر سفید بر خلاف جوش سرسیاه راهی به سطح پوست ندارد و بسته است . جوش سرسفید آزار دهنده بوده و معمولا در بدترین زمان ممکن زیبایی پوست شما را به چالش می کشند .


علت جوش سر سفید

 درک علت تشکیل جوش سر سفید می تواند به شما در درمان جوش سر سفید کمک فراوانی نماید . حفرات پوستی بسته شده ، علت اصلی جوش سرسفید هستند و این حفرات به دلایل مختلفی می توانند بسته شوند . یکی از علت های بسته شدن حفرات پوست ، تغییرات هورمونی است . که همچنین یکی از علت های اصلی آکنه نیز می باشد . بر حسب اینکه در کدام دوره زندگی هستید ترشح سبوم یا چربی که حفرات پوست شما می توانند ترشح کنند می تواند در پوست شما افزایش یابد . افزایش ترشح چربی می تواند به بسته شدن حفره های پوست شما منجر گردد . مراحلی از زندگی نظیر بلوغ ، قاعدگی ، حاملگی و یائسگی می توانند تاثیرگذار باشند .
مصرف قرص های ضد بارداری نیز می تواند سبب تغییرات هورمونی گردد و آکنه را شعله ور سازد .
ژنتیک فرد نیز می تواند نقش مهمی در ایجاد انواع مختلفی ضایعات آکنه داشته باشد و اگر فردی در خانواده نزدیک شما مبتلا به آکنه باشد احتمال بیشتری خواهد داشت که شما نیز دچار آکنه گردید .
شیوع جوش سرسفید

 جوش سر سفید در هر نقطه ای از بدن شما ممکن است ایجاد گردد . بینی ، پیشانی ،گونه که تحت عنوان تی زون یا T Zone شناخته می شوند . تی زون چرب ترین نقاط صورت بوده و معمولا شایع ترین نقاط ابتلا به آکنه هستند . اگر چه جوش سر سفید ممکن است در سایر نقاط بدن شما نیز پدیدار گردد . جوش های سرسفید در هر دو جنس و در هر سنی می توانند رخ دهند . حتی اگر در نوجوانی دچار جوش سرسفید نشده باشید ممکن است در بزرگسالی به جوش سرسفید مبتلا گردید .

 
چند مفهوم اشتباه در مورد جوش سر سفید

 در بین عامه مردم تصور بر این است که خوردن غذاهای چرب و استرس سبب ایجاد جوش سرسفید می گردد و شست و شوی بیش از حد جوش سرسفید را خوب می کند اما این ها تصوراتی اشتباه اند .

 1- شست و شوی بیش از حد کمکی به درمان آکنه نخواهد کرد و سبب تحریک و التهاب پوست خواهد شد .


 2- خوردن غذاهای چرب تاثیری در ایجاد جوش سر سفید ندارد اگرچه اگر خودتان غذا بپزید ممکن است چربی های بلند شده در حین طبخ غذا بر روی صورت شما نشسته و چربی پوستتان را بیشتر کنند و وضعیت جوش ها را تشدید کنند .

 
3 – استرس اگرچه جوش ها را ایجاد نمی کند ولی می تواند جوش ها را شعله ور کند .

 

 

توصیه‌هایی ضدجوش سرسیاه

پاکسازی منظم پوست، اولین شرط برای عدم به وجود آمدن این جوش‌ها است. اگر پوست به خوبی تمیز نشود، آلودگی‌های بیشتری جذب می‌کند و ابتدا جوش‌هایی به رنگ زرد و سپس سیاه ایجاد می‌شود. برای آرایش از فرآورده‌های مخصوص پوست چرب استفاده کنید. پودرهای صورت برای پوست چرب به ویژه آنهایی که جوش می‌زنند، مناسب‌ترند. پودرهای نرم و فشرده در این مورد بهترند. این پودرها چربی پوست را به خود جذب می‌کنند. می‌توان در زیر آنها از لوسیون‌های آرایشی بدون چربی استفاده کرد. پودرهای آرایشی نباید روی کرم‌ها و پمادهای چرب استفاده شود. برای پاک کردن مواد آرایشی از صورت، بهترین راه شستشو با آب و صابون است. همچنین می‌توان از شیرپاک‌کن و لوسیون‌های مخصوص پاک کردن مواد آرایشی هم استفاده کرد.
 

یک سفارش مفید

دانه های سر سفید یا سر سیاه را هیچ گاه دستکاری نکنید و سعی نکنید با ناخن آنها را کنده یا با فشار دادن جوش ، عفونت آن را خارج سازید ، زیرا این کار ، باعث تحریک پوست خواهد گردید و اثری که بعد از بر روی پوست باقی خواهد ماند به مراتب نازیباتر از خود جوش است و بر طرف کردن آن نیز دشوارتر می باشد.

 

پاکیزگی ، بهترین درمان!

بهترین درمان آن است که صورت خود را با دقت و وسواس زیادی پاکیزه نگاه دارید. بخار دادن پوست و شستشوی مرتب و زیاد با آب و صابون ، به ویژه صابونهای ضد عفونی کننده که مخصوص شستشوی این قبیل پوستهاست ، همچنین استفاده از ماسک ، برای این منظور اقدامی مفید به شمار می رود.

 

درمان با آرد و صابون

با این نسخه قدیمی که مخصوص از بین بردن دانه های سر سیاه می باشد می توان این اشکال پوستی را مداوا کرد:

مواد لازم

آرد جو                                                   453 گرم

آرد مغز بادام                                            226 گرم

پودر ریشه معطر زنبق اروپایی                       113 گرم

پودر صابون زیتون                                      28 گرم

طرز تهیه:

تمامی مواد را کاملاً با هم مخلوط کرده، کمی روی آن آب بریزید تا مرطوب شود و حدود یک قاشق غذا خوری آب روی آن بریزید تا خمیری بدست آید .این خمیر را به آرامی با نوک انگشتان بر روی پوست و جوشهای سر سیاه بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 

درمان با لیموترش

در قرن نوزدهم میلادی ، برای از بین بردن دانه های سر سیاه در اطراف بینی، هر روز روی آنها آب لیمو ترش می مالیدند و این عمل را آنقدر ادامه می دادند تا دانه های سر سیاه از بین برود.

 

درمان با جوش شیرین

روش قدیمی دیگری که پیشینه آن به دوران جنگهای داخلی آمریکا باز می گردد آن است که دو گرم جوش شیرین را در 226 گرم آب مقطر (تقریباً یک فنجان سر خالی) حل کرده و روی دانه های سر سیاه بمالید.

 

درمان با صابون و هماملیس

یکی دیگر از روشهای قدیمی آن بود که 56 گرم صابون سبز مایع (صابون ملایمی که از روغن های گیاهی تهیه می شود) با 85 گرم عرق هماملیس و با آب داغ و به کمک قلم موی مخصوص پوست، روی دانه های سر سیاه می مالیدند. استفاده از صابون سبز مایع را نه تنها برای دانه های سر سیاه ، بلکه برای منافذ باز پوست توصیه کرده اند.

*طرز تهیه صابون گیاهی مایع

برای ساختن صابون گیاهی مایع در خانه ، به مقدار مساوی گلیسیرین، آب ، الکل طبی و صابون زیتون سبز رنگ نیاز دارید.

صابون را به مقدار لازم تراشیده و داخل آب بریزید و روی آتش هم بزنید تا مخلوطی نرم بدست آید. سپس گلیسیرین را به آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید. سرانجام ظرف را از روی آتش بردارید. الکل را به آن اضافه کنید و هم بزنید. صابون شما آماده است.

 

درمان با بخور گیاهی

برای بخور دادن پوست ، از گیاهانی چون بابونه ، رازیانه ، بو مادران ، و گزنه سفید استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری را در آب جوشان بریزید. سپس حوله ای روی سر انداخته مدت ده دقیقه بخور دهید.

 

 درمان با آرد جو

یک روش قدیمی دیگر برای درمان با آب جو به روش زیر است:

2 قاشق غذا خوری آرد جو را بجوشانید (این یکی از مواردی است که آرد جو را به جای آنکه خام بکار ببرید خواهید پخت) وقتی سرد شد یک قاشق مربا خوری الکل سفید و آب یک عدد لیمو ترش را به آن اضافه کنید.قبل از خواب به صورت بزنید.

 

ماسک زیبا کننده و از بین برنده جوشهای سرسیاه

عسل بدون موم 2قاشق غذاخوری، زرده تخم مرغ1 عدد.

عسل را به طریق بن ماری روی بخار آب گرم حرارت داده تا روان گردد سپس زرده تخم مرغ را وارد آن کرده و آن قدر بزنید تا یکدست شود با قلم مو یک لایه نازک از مخلوط مزبور را روی پوست بمالید و مدت 20 الی 30 دقیقه تامل کرده سپس صورت خود را خوب بشوئید ماسک عسل زیبا کننده پوست و از بین برنده جوش های سرسیاه است.

 

ماسک جوانه گندم جهت جوش های سرسیاه و لکه های صورت

عسل 2 قاشق غذاخوری، جوانه گندم

 جوانه گندم تازه را آسیاب کرده تا کاملا خرد شود سپس عسل را به آن اضافه کنید و آن قدر بزنید که به حال خمیری روان در آید سپس این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و در این فاصله استراحت کنید بعد با آب ولرم پوست را بشویید.

این ماسک بعلت دارا بودن عسل قدرت تقویت کنندگی و پاک کنندگی زیادی دارد عسل علاوه بر تقویت پوست و شفابخشی پاک کننده بسیار خوبی است.

 

ماسک لیموترش برای جوشهای سرسیاه :

سفیده تخم مرغ 1 عدد، آب لیمو ترش 1قاشق چایخوری، تنتور بنزوئن 3 قطره، گلاب 1قاشق چایخوری.

ابتدا سفیده تخم مرغ را کاملا بزنید  بعد آبلیمو و گلاب را اضافه نمایید. بعد با حرارت بسیار ملایم مخلوط را به حالت غلیظی در آورید. سپس 3 قطره تنتور بنزوئن را به آن اضافه کرده روی پوست قرار دهید و پس از 20 دقیقه ماسک را بردارید و پوست را با آب ولرم بشویید آ بلیموی ترش به تنهایی یا همراه با مواد دیگر روی دانه های سرسیاه اثر بسیار خوبی دارد.

 

شیرپاک کن جوش های سر سیاه

 شیر سرد 3 استکان کوچک، بومادران یا بابونه 4 قاشق غذاخوری.

ابتدا 4 قاشق غذاخوری بومادران یا گرد بابونه را درون شیر سردی ریخته مدت 5 ساعت کنار گذاشته و در این مدت چندین مرتبه مخلوط فوق را بهم بزنید. بعد از چند ساعت محلول را از صافی رد کرده و قبل از استفاده کمی حرارت داده تا ولرم  شود. سپس با پنبه محلول را به تمامی صورت مالیده و به حالت چرخشی ماساژ دهید. کمپرس شیر بسیار مفید است. بخصوص برای پوستهای جوش دار و پوستهایی که دارای دانه های سرسیاه هستند زیرا شیر سبب می شود که دانه ها از پوست خارج شوند و پوست پاک شود. حتی شستشو و پاکسازی پوست با شیر تنها هم مفید است.

 

مالش دادن پوست با آرد جو دو سر برای جوش های سرسیاه

آردجو دو سر یکی از بهترین تمیز کننده هاست آب لیمو بسیار قابض است و روغن زیتون نرم کننده ی جوش های سرسیاه که کمک به بیرون آمدن آنها می کند.

مواد لازم

آرد جو دو سرخوب                                 2 قاشق غذاخوری

ماست یا دوغ                                         4 قاشق غذاخوری

آب لیمو                                                1 قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده                                     1 قاشق غذاخوری

روغن زیتون                                         1 قاشق غذاخور ی

 

طرز تهیه

همه ی مواد را در ظرف با هم به خوبی هم می زنیم تا به صورت خمیری درآید و سپس آن را روی پوست صورت با انگشتان قرار می دهیم بعد از 5 دقیقه صورت را با آب ولرم می شوئیم و بعد چند مشت آب سرد به صورت می پاشیم و اجازه می دهیم پوست صورت به طور طبیعی خشک شود.

 

رفع جوش سر سیاه

مواد اولیه

2 قاشق غذاخوری تخم گشنیز                                                1 قاشق غذاخوری به دانه

1 قاشق غذاخوری پودر زاج                                                 1 قاشق غذاخوری گل ختمی

1 قاشق چایخوری اسپرزه                                                    1 قاشق غذاخوری گل خبازی

1 قاشق چایخوری تخم کتان                                                  1 قاشق چایخوری تخم برزک

3 قاشق غذاخوری شیر یا آب میوه

 

طرز تهیه و مصرف 

غیر از شیر مواد بالا را پودر کرده در ظرفی بریزید. برای هر بار مصرف یک قاشق مرباخوری از مخلوط را در شیر یا آب میوه حل کرده ابتدا صورت را آماده نموده و با صابون بادام شسته و خشک نموده سپس مواد را به مدت 20 دقیقه بر روی صورت قرار دهید. با پنبه و آب ولرم بشوئید . هفته ای 2 بار از آن استفاده نمائید.

 

فواید

این ترکیب به واسطه گیاهانی چون گل ختمی، اسپرزه و خبازی باعث پخته شدن جوش های صورت شده و چرک آنها را به صورت طبیعی زودتر تخلیه می کند . پس از مصرف این ماسک لطفاً به جوش ها دست نزنید فقط صورت را با پنبه و آب ولرم بشوئید و با تکرار آن صورتی زیبا و شفاف خواهید داشت.

 

لوسیون رفع دانه های سرسیاه

مواد اولیه

1 عدد نارنج                                            5 قاشق غذاخوری گلاب

 

طرز تهیه و مصرف 

آب نارنج را گرفته با گلاب مخلوط نموده روزانه یکبار از این محلول با پنبه به صورت بزنید 20 دقیقه صبر کرده سپس با پنبه و آب ولرم صورت را بشوئید. در کنار این لوسیون از کرم بابونه استفاده نمائید.

 

فواید 

با تکرار این عمل دانه های سرسیاه از روی پوست زایل می شود.

 

 

مطالب مرتبط:

صابون بادام برای جوش های سر سیاه  

بخور ضد جوشهای سر سیاه

ماسک جوان کننده و از بین برنده جوش های سر سیاه با گوجه فرنگی

جوش های معمولی صورت . منافذ باز پوست و چند درمان خانگی

هماملیس :

نام علمی : hamamelis virginiana

نام خانواده : hamameliaceae

توصیف گیاه : هماملیس ، درختچه یا درختی با ارتفاع معمولا 2-3 متر و ندرتاً  10 متر بوده و شاخه های آن بصورت منشعب و دارای الگوی زیگزاگی هستند.

برگ های این گیاه پهن و دارای حاشیه دندانه دار و قاعده نامتقارن هستند.

منشاء : آمریکای شمالی ( کاناد و غرب ایالات متحده آمریکا ) .

قسمت های مورد استفاده : برگ ها ، پوست و شاخه .

گروه درمانی : قابض ، ضدالتهاب و ضد خونریزی.

موارد استفاده و خواص : این گیاه عمدتاً‌برای درمان اسهال و بصورت دهان شویه و محلول غرغره جهت درمان التهابات دهان و گلو استفاده می شود. علاوه بر این از هماملیس برای درمان ناراحتی های مختلف پوستی ، ناراحتی های مربوط به عروق خونی مانند زخم ها ، بریدگی ها ، پاره شدگی ها ،‌واریکوزیس ، خونریزی زیاد در قاعدگی ،‌بواسیر و آماس و التهابات موضعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شکل و مقدار مصرف : توصیه شده است حدود 1-0/1 گرم از این گیاه چند بار در روز مصرف شود . این گیاه اغلب در محلول های شستشو و مرهم های زخم ، ناراحتی های پوستی و عروق مبتلا به واریکوزیس و نیز شیافها جهت درمان بواسیر وجود دارد.

مواد موثره : پوست و برگ های هماملیس دارای تا 10 درصد تانن هستند. پوست گیاه عمدتاً حاوی مخلوطی از هاماملیتانن و کاتکولها می باشد در حالیکه برگ ها عمدتاً حاوی پروآنتو سیانیدین ها ،‌الاجیتان ها و 0/5 درصد اسانس روغنی ( سافرول و ایونون ) می باشد.

اثرات درمانی : تانن ها تا حد زیادی با پروتئین ها وارد واکنش شده و دارای خواص قابض بودن ،‌ضدعفونی کنندگی و ضد بواسیری هستند.

وضعیت : گیاه هماملیس بعنوان گیاه دارویی در فارماکوپه های معتبر جهان به ثبت رسیده است . طبق نظر مونوگراف کمیسیون دارویی آلمان دارای وضعیت مثبت درمانی است.

 

گرد آوری و تنظیم: nicecloob.com

برگرفته از کتاب زن و زیبایی ، دبورا راتلج ، ترجمه سیروی گنجوی و کتاب 1001 نکته زیبایی پوست، مو، ناخن و …تالیف: نسرین تک زارع ، دکتر علیرضا تک زارع، مهندس محمد رضا تک زارع انتشارات شقایق چاپ پنجم 1389

 

 

 

برچسب ها:
جوش صورت ، جوش سر سیاه ، درمان جوش صورت، درمان جوش

مطالب دیگر:

  • ماسک پایه صورت
  • ضد آفتاب های مخصوص کودکان
  • از بین بردن لکه های سن
  • مادرسالاری؛ جوامعی که در آن زنان حرف اول را می‌زنند
  • کرم سیمون

Article source: http://www.nicecloob.com/Thread.aspx?id=256

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی سیاه قلم فضا و محیط ها آموزش طراحی سیاه قلم محیط های مورد استفاده در بازی ، انیمیشن و فیلم ها آموزش طراحی و نقاشی دستی سیاه قلم طراحی های صنعتی آموزش طراحی سیاه قلم بسیار با کیفیت یک سرباز زره پوش بوسیله Photoshop
     

با مشاهده این کورس آموزشی طراحی سیاه قلم برای نقاشی محیط ها و یا همان Environ...

با مشاهده این کورس آموزشی یاد می گیرید که چطور طراحی سیاه قلم محیط های مختلف ...

با وجود ظهور نرم افزارهای کامپیوتری برای انجام طراحی های صنعتی و تجاری هنوز ه...

در این کورس آموزشی نقاشی دیجیتال افسانه ای آقای آنتونی جونز تکنیک های ویژه خو...

     
11,000 تومان خرید آموزش طراحی سیاه قلم فضا و محیط ها 11,000 تومان خرید آموزش طراحی سیاه قلم محیط های مورد استفاده در بازی ، انیمیشن و فیلم ها 11,000 تومان خرید آموزش طراحی و نقاشی دستی سیاه قلم طراحی های صنعتی 8,800 تومان خرید آموزش طراحی سیاه قلم بسیار با کیفیت یک سرباز زره پوش بوسیله Photoshop
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش طراحی Thumbnail های سیاه قلم بوسیله فتوشاپ آموزش رسم طرحهای سیاه قلم اجسام مختلف در نرم افزار Illustrator آموزش طراحی پرتره های سیاه قلم آموزش کامل و کاربردی طراحی سیاه قلم
     

 با مشاهده این کورس آموزشی تکنیک ها و ابزارهای فتوشاپ را برای طراحی تصاو...

آموزش رسم کردن طرح سیاه قلم اجسام مختلف در نرم افزار Illustrator

آموزش تکنیک های طراحی پرتره از مدلهای زنده و نکاتی در رابطه با سایه زنی آنها

آموزش مبانی ایجاد طرحهای سیاه قلم و طراحی و نقاشی این طرح ها

     
11,000 تومان خرید آموزش طراحی Thumbnail های سیاه قلم بوسیله فتوشاپ 10,000 تومان خرید آموزش رسم طرحهای سیاه قلم اجسام مختلف در نرم افزار Illustrator 10,000 تومان خرید آموزش طراحی پرتره های سیاه قلم 10,000 تومان خرید آموزش کامل و کاربردی طراحی سیاه قلم
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش رسم و طراحی مبتنی بر طرحهای سیاه قلم در Illustrator آموزش استفاده از فتوشاپ برای تبدیل طرح های سیاه قلم به نقاشی های دیجیتال کامل ، رنگ آمیزی و نورپردازی شده مجموعه فوق العاده آموزش نقاشی (تکنیک سیاه قلم چهره) 2DVD /اورجینال مجموعه فوق العاده آموزش نقاشی (تکنیک سیاه قلم چهره) 2DVD /اورجینال
     

آموزش ایجاد کردن انواع طرح های گرافیکی در نرم افزار Illustrator

محصول موسسه آموزشی Digital Tutors و بر روی 1 حلقه DVD به همراه فایل های تمرینی

چهره دوستان و عزیزان خود را به زیباترین شکل ممکن نقاشی کنید !!!

چهره دوستان و عزیزان خود را به زیباترین شکل ممکن نقاشی کنید !!!

     
10,000 تومان خرید آموزش رسم و طراحی مبتنی بر طرحهای سیاه قلم در Illustrator 10,000 تومان خرید آموزش استفاده از فتوشاپ برای تبدیل طرح های سیاه قلم به نقاشی های دیجیتال کامل ، رنگ آمیزی و نورپردازی شده 10,000 تومان خرید مجموعه فوق العاده آموزش نقاشی (تکنیک سیاه قلم چهره) 2DVD /اورجینال 9,900 تومان خرید مجموعه فوق العاده آموزش نقاشی (تکنیک سیاه قلم چهره) 2DVD /اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش سیاه قلم- 532 ساعت سیاه قلم فیروزه ای F673 دستبندسیاه قلم F448 نیم ست سیاه قلم قرمز B873
     

شماره مجوز: 8-00093-023578

ساعت دستبندی تیتانیوم سیاه قلم طرح گل نگین فیروزه ای.همراه با باتری ساعت

دستبندسنتی سیاه قلم نگین دار با سنگ های رنگی سبز وقرمز

سرویس نیم ست سیاه قلم سنتی اشک قرمز.(گردنبندوگوشواره)

     
10,000 تومان خرید آموزش سیاه قلم- 532 34,000 تومان خرید ساعت سیاه قلم فیروزه ای F673 24,500 تومان خرید دستبندسیاه قلم F448 24,500 تومان خرید نیم ست سیاه قلم قرمز  B873
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
گوشواره سیاه قلم سبز B442 گردنبندسیاه قلم فیروزه B559 گردنبندسیاه قلم قرمز B562 گردنبندسیاه قلم سبز B561
     

گوشواره تیتانیوم سنتی سیاه قلم سبز

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم فیروزه

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم سبز

     
12,500 تومان خرید گوشواره سیاه قلم سبز B442 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم فیروزه B559 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B562 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم سبز B561
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
گردنبندسیاه قلم قرمز B560 گردنبندسیاه قلم قرمز B558 گردنبندسیاه قلم فیروزه B555 گردنبندسیاه قلم فیروزه B553
     

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم فیروزه

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم فیروزه

     
13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B560 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B558 14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم فیروزه B555 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم فیروزه B553
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
گردنبندسیاه قلم قرمز B552 گردنبندسیاه قلم قرمز B325 گردنبندسیاه قلم قرمز B324 گردنبندسیاه قلم قرمز B323
     

گردنبند تیتانیوم سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم قرمز

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم قرمز

     
13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B552 13,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B325 14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B324 14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم قرمز B323
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
گوشواره سیاه قلم فیروزه M463 گوشواره سیاه قلم فیروزه M301 گردنبندسیاه قلم مشکی B322 گردنبندسیاه قلم مشکی B321
     

گوشواره تیتانیوم سیاه قلم فیروزه بانگین های آبی

گوشواره تیتانیوم سیاه قلم فیروزه نگین دار

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم مشکی

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم مشکی

     
12,500 تومان خرید گوشواره سیاه قلم فیروزه M463 10,500 تومان خرید گوشواره سیاه قلم فیروزه  M301 14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم مشکی B322 14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم مشکی B321
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
گردنبندسیاه قلم مشکی B320 گردنبند سیاه قلم قرمز H235 آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم طبیعت بی جان - اورجینال آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم چهره-اورجینال
     

گردنبند تیتانیوم سنتی سیاه قلم مشکی

گردنبند تیتانیوم گل سیاه قلم نگین قرمز

سیاه قلم از علاقمندی های نقاشان و دستداران هنر نقاشی است

منظور از نقاشی سیاه قلم،استفاده از ذغال و مداد کنته در کشیدن طرح وطراحی چهره است

     
14,500 تومان خرید گردنبندسیاه قلم مشکی B320 21,000 تومان خرید گردنبند سیاه قلم قرمز  H235 16,000 تومان خرید آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم طبیعت بی جان - اورجینال 18,000 تومان خرید آموزش طراحی تکنیک سیاه قلم چهره-اورجینال
     
     
               
عکس محصول      
     
مدال وزنجیر سیاه قلم F306      
     

مدال وزنجیر تیتانیوم سیاه قلم سنتی نگین دودی طرح گل

     
     
14,500 تومان خرید مدال وزنجیر سیاه قلم  F306

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code